ÖZLEM

ÖZLEM:

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımızda özlem konusunu ele almak istedim

Özlem her insanın derinden yaşadığı hiç bir insan toplumu, belirli bir sınıf, yaş, ırk, makam, mevki kadın ve ya erkek çocuk veya yetişkin iyi ve kötü fark etmeksizin her insanın derinden hissettiği bir histir. İnsan neyi özler, diye kendime sorduğumda bulduğum cevap şudur ki insan eskiyi özler en çok bazen kişiler değil de yapılanları özler belki ailesini özler belki sevdiğini belki gençliğini ama şu kesindir ki insan en çok anıları özler. çünkü; özlemin yapı taşı anılardır anılar insanların geçmişten güç aldığı bir kaynaktır. bütün hisler karmaşıktır hepsi farklıdır ama bağlantılıdır hepsi tıpkı bir zincirin halkaları gibi. her insan bir çok şeyi özlüye bilir yani yaşlı bir insan gençliğini, eşini, işini, sağlığını, evlatlarını özlüye bilir. Özlemi en çok tetikleyen yardımcı duygu ise yalnızlıktır insan ne kadar yalnız ise o kadar özler o kadar acı çeker. Evet az önce bahsettiğim duyguların bağlantısı tam olarak da bu. Yalnızlık beraberinde acı ve özlemi sürüklüyor. bu bir gerçektir. Benim gözümde Bundan kaçmak zordur başarabilen azdır tatlıdır acısı tatlı özlemler geçmişi özlemek çünkü; zamanında güzel şeyler yaşamıştır gülmüştür sevdikleriyle doyasıya vakit geçirtmiştir sağlıklıdır ve onları özler. Ya bunları yaşamayan insanlar ne yapmalı. bu ayrı bir soru işareti olarak kalıyor kafamda. Bu sefer ki acı hissi daha derin demi okurken bile hissettiniz. yalnızlık duygusu daha gerçek ve somut zor bir hal alıyor yazdıkça her şey içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Bir insan gençliğini neden özlemez ki

Bir alt başlık altında devam ediyorum yazıma insan neden özlemez gençliğini hatırlamak bile istemez bazıları acaba bu hayat onlara ne yaşattı hangi hayallerini ellerinden aldı hangi eşitliği sağlamadı acaba ne kadar zor bir ömür acı ve kederle sürekli sorun uğraşlarla yaşamak. Arkana baktığında koskoca bir hiç görmek tahmin edebiliyorum ki her insanı etkiler acı verir ve üzer masun bir burukluk kalır üzerinde ah özlem seni yaşamak bile bazı insanlar için zor. Ne kadar kötü bir şey geçmişini, özlemeyi bırak hatırlamak bile istiyememek yine duygular zinciri halkasına girdik. Ve her kelimede içine doğru çekiyor. O kadar çok şey var ki yazılçak. sayfalar ardı ardını kovalar…….

EN GÜZEL ÖZLEM

Evet yanlış okumadınız özlemin de güzel bir tarafı var kişisel olarak bakmak istiyorum bu konuya. bahsettiğim şey tam anlamıyla AŞK’a ait özlem iki kişi birbirini seviyorsa ve arada bir özlem varsa arkadaş o sevgi bitmez. BAZEN ÖZLEMEYİ BİLE SEVİYORUM. Evet onu özlemek çok güzel sanki hep aklımda tutuyor onu özlemek ve özlenmek özlediğin kişi tarafından özlenmek. harika bir his tarifi olamaz adeta beni dinç tutuyor ve beni ona daha çok bağlıyor. en güzel özlem ise biteceğinden emin olunan özlemdir çok tatlıdır o heyecan vericidir hoştur dedim ya tarifsiz bir yaşamak çok önemli bu herkes yaşasın her insan tatsın herkese nasip olsun özlemekten korkmayın o özlemekten güç alın bu özlem sizi ayakta tutacaktır…….

SEVGİLERLE SAGLICAKLA KALINNNN

GÖKYÜZÜ……..